İstanbul taksimde skandal

Türkiye’nin gündemini Taksim’deki tecavüz dehşeti yer alıyor İstanbul’un Taksim ilçesinde 4 5 ay önce tecavüz dehşeti ile sarsıldı eğlencesi ile bilinen Taksim’e gece ikiden iki bayan kulüp çıkışından sonra Bir saldırgan tarafından saldırıya uğradığı ortaya çıktı ayarlardan bir tanesi darp edilip kalçasından bıçaklandı diğer bayan ise omuzuna alarm saldırgan Taksim’in göbeğinde bayanı Inşaata götürerek tecavüz ettiler

İstanbul’da polisin en çok görev yaptığı caddelerin birinde Böyle bir olayın yaşanmasına akıllara güvenlik zaafiyeti var mı sorusunu getirdi Olay İstanbul Adliyesi’nde görülen dava ile ortaya çıktı İstanbul Cumhuriyet savcılığının hazırladığı 21 Ocak tarihinde meydana gelmiş 21 yaşındaki biri Evli iki kadın Taksim’de bir barda sabaha kadar evlendikten sonra evlerine dönmek için Paxil tutmak amacıyla Tarlabaşı Bulvarında doğru yürümeye başladı alkollü kadınlardan biri yere düştü Bu esnada Yolda geçen Engin k. Kadınların yanına gelerek yere düşen kadını kaldırıp omuzuna aldı bu duruma müdahale etmek isteyen bir bayanın arkadaşı e. y. engin k tekme attı ve kalcasından bıcakladı Daha sonra şüpheli omuzuna aldı kadını dursun diye bir arkadaşının evine götürdü iddianameye göre her iki şüpheli kendinde olmayan kadına tecavüz ettiği.

Tecavüze uğradığını belirten F.H.E. olaydan üç gün sonra polis merkezine başvurdu. Genç kadın polise verdiği ifadesinde, “Arkadaşım E. ile saat 05.40’ta bir bara girdik, alkol aldık. Sabah saat 07.30 sıralarında çıktık. Taksi ile eve gitmek için Balo Sokak’tan Tarlabaşı Bulvarı’na inerken aşırı alkol yüzünden yere düştüm. Yüzünü hatırlamadığım bir kişi beni omzuna alarak Tarlabaşı’nda bir inşaata götürdü. Burada tecavüze uğradım. Aynı kişi bu kez koluma girerek beni metruk bir binaya götürdü. Orada başka bir kişinin cinsel saldırısına maruz kaldım. Daha sonra bana uyuşturucu sandığım bir madde verildi. Şüphelilerden Dursun’un ismini duydum. Ertesi gün öğlen saat 13.30’da kendime geldiğimde Dursun, beni arkadaşının terk edilmiş bir binada bulduğunu söyledi. Çantamı ve cep telefonunu sordum. Gasp edildiğini söyledi, yardım edebileceklerini söyledi. Bunun üzerine eşimi aramasını söyledim. Dursun’un araması üzerine eşim beni aldı” dediği öğrenildi.Ailesinin tepkisinden korktuğu için olaydan üç gün sonra polise gittiğini belirten kadın, şüphelilerin yakalanmasını isteyerek şikayetçi oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir